Godzina Kodowania (Hour of Code)

W związku z Tygodniem Edukacji Informatyki (Computer Science Education Week) Łódzki Oddział Association for Computing Machinery oraz Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej organizują w dniach 8-14 grudnia br. serię wydarzeń o wspólnej nazwie Godzina Kodowania (Hour of Code). Na zaproszenie Dziekana Wydziału EEIiA odwiedzą nas uczniowie najlepszych szkół z Łodzi i województwa.
Godzina Kodowania jest wydarzeniem trwającym jedną godzinę, którego zadaniem jest ukazanie nowego podejścia do poznawania świata komputerów.
W dzisiejszym świecie na każdym kroku stykamy się z technologią, i wielu ludzi, także młodych, nie ma wiedzy o działaniu urządzeń wystarczającej, aby poprawnie i pewnie poruszać się w nasyconym maszynami środowisku. Celem inicjatywy Hour of Code jest zachęcenie młodzieży do zainteresowania tym obszarem wiedzy poprzez wyjaśnienie podstawowych zasad programowania i algorytmiki z wykorzystaniem doskonale znanych im z gier i codziennego życia zadań i wydarzeń.
Dzięki przemyślanym i nowatorskim instrukcjom do zadań oraz filmom, podczas godziny kodowania przybliżamy sposób „myślenia komputerowego” w przyjaznej atmosferze, bez konieczności wcześniejszego poznawania języków programowania. Po tego typu wstępie, dalsza nauka informatyki będzie o wiele prostsza.
Osoby i organizacje chętne do wszelkiej współpracy przy godzinie kodowania zapraszamy do kontaktu z dr. inż. Andrzejem Romanowskim.

BANER GODZINA KODOWANIA 2014 POLITECHNIKA ŁÓDZKA ODDZIAŁ ŁÓDZKI ACM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s