Konferencja ACM ISS’21 w Łodzi

Międzynarodowa konferencja ACM Interactive Surfaces and Spaces (ACM ISS 2021) organizowana corocznie przez największe światowe stowarzyszenie informatyczne – Association for Computing Machinery po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi. W dniach 14-17 listopada 2021 uczestników konferencji gościć będzie Politechnika Łódzka – partner tego jednego z najważniejszych wydarzeń naukowych w dziedzinie projektowania i inżynierii systemów interaktywnych, urządzeń cyfrowych oraz przetwarzania przestrzennego.

Podczas konferencji Łódź odwiedzą czołowi eksperci i naukowcy z całego świata, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia badawczo-rozwojowe. 15 listopada o godzinie 10:00 konferencję zainauguruje wykład prof. Włodzisława Ducha – światowej sławy specjalisty z zakresu neuroinformatyki, neurokognitywnych technologii, informatyki stosowanej, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Wykład pod tytułem „Human enhancement and the future of BCI” skupi się zarówno na technicznych aspektach badania odcisków palców mózgu („brain fingerprinting”), jak i na  tym, jak technologie neurokognitywne umożliwią interakcję człowiek-komputer i w bezprecedensowy sposób zmienią samą naturę ludzi, ich interakcje społeczne i sprzężenie ze środowiskiem fizycznym. Konferencję zamknie wykład prof. Kaisa Väänänen pod tytułem “Human-Centered AI for sustainability: Case Social Robots”. Podczas wykładu rozważane będzie zagadnienie sztucznej inteligencji zorientowanej na człowieka (HCAI) i sposobów pozwalających na to, by potrzeby w zakresie zrównoważonego rozwoju uwzględniane był w rozwoju sztucznej inteligencji. Przedstawione zostaną także przykłady badań nad rozwojem robotów społecznych. Pełen program konferencji dostępny jest pod linkiem https://iss.acm.org/2021/program/.

Z uwagi na nadzwyczajną sytuację pandemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, gromadząc uczestników zarówno na miejscu w Łodzi w nowo oddanym budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej – Alchemium , jak i z użyciem kanałów cyfrowych.
Zapraszamy do zdalnego uczestnictwa w konferencji https://iss.acm.org/2021/attending/registration/.

https://iss.acm.org/2021/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s